Telefon 20-9722-298
A Magyar WingTsun kung-fu Egyesület tagjai -az érvényes egyesületi tagkönyv birtokában- jogosultak résztvenni az egyesület által szervezett szemináriumokon, nagymesteri szemináriumokon, nyári táborokon és egyéb rendezvényeken. A tagsági könyv bizonyos, a nagyközönség számára is nyitott rendezvényeken ingyenes, illetve kedvezményes belépésre jogosíthat. Bármely fokozatra vizsgázni csak érvényes tagsági könyvvel lehet. Az egyesület tagjainak lehetőségük van a WingTsun kung-fuval kapcsolatos kiadványok, felszerelések beszerzésére is.
A klub tagja lehet bárki, aki az egyesület szabályait, az általános, valamint a kung-fura, azon belül a WingTsun kung-fura jellemző viselkedési normákat elfogadja és az első -ingyenes- próbaedzés után a tandíjat befizeti.Nem lehet a klub tagja olyan ember, akinél fennáll a veszélye, hogy az itt tanultakat nem elfogadható célokra használja fel (verőember, pénzbehajtó, stb). Akiről ilyesmi kiderül, klub- és egyesületi tagsága, valamint addig megszerzett fokozatai azonnal érvényüket vesztik.
Hagyományos, az elért fokozatnak megfelelő Wing Tsun uniformis (fehér póló - ötödik fokozattól fekete szegéllyel - nyomott fekete felirattal, fokozatjel, fekete kung-fu nadrág, fehér zokni, fekete kung-fu cipő).
Az edzéseket bárki, akit érdekel, megtekintheti. Az első edzés mindenkinek ingyenes, mondhatni próbaedzés. A tanuló két hónap után léphet be az egyesületbe (az edzéseket addig is látogathatja és a havi tandíjat is fizetnie kell), amennyiben ezt ő és az instruktor is jónak látja. Az ekkor kapott tagsági igazolvány jogosítja fel vizsgázásra, szemináriuomokon, táborokon való résztvételre.
Az első részben formagyakorlatot és bázistechnikákat gyakorlunk. A formagyakorlat rendszerbe gyűjti az adott fokozathoz tanulandó mozdulatokat, de emellett bemelegítésre is szolgál. A bázisgyakorlato k a tanult technikák, csiszolására szükségesek. Ezek a mozdulatok az edzés első 30 percét teszik ki. Itt épít a tanuló pontos alapot a későbbi harci gyakorlatokhoz.
A második részben (45- 50 perc) páros harci és önvédelmi gyakorlás folyik. Itt különböző támadó szituációkra gyakorlunk védekezéseket , ellentámadásokat.
A harmadik részben reflex és erőfejlesztő gyakorlatokat végzünk.
A tréningen három csoportban gyakorolnak a tanulók ( kezdő, középhaladó, haladó), így mindenki tudásának megfelelő partnerrel edzhet.
A három iskola tanulóinak lehetőségük van arra is, hogy a másik két helyszinen is edzhessenek külön tandíj befizetése nélkül, így akár minden nap ott lehetnek iskoláinkban a még gyorsabb fejlődés érdekében.
A WingTsun kung-fuban 12 tanulófokozat van, melyekért vizsgázni a félévente esedékes területi szemináriumokon, illetve a nyári edzőtáborokban lehet. Az elért fokozatról a tanulók diplomát kapnak. A fokozatot a ruhára varrt szilvavirág alakú fokozatjel jelzi.
Az első négy mesterfokozatot elérőket technikusoknak, az 5.-8. fokozat közöttieket gyakorlóknak nevezik. Az EEWTO-ban mesterfokozatra személyesen Leung Ting nagymester előtt kell vizsgázni. A sikeresen vizsgázó angol és kínai nyelvű diplomát kap. A Wing Tsun Kuen elnevezés "Gyönyörű Tavasz Öklé"-t jelent. Wing Tsun-nak hívták azt a kínai hölgyet, akiről a rendszer a nevét kapta. A Wing Tsun kung-fu egy olyan tudományos alapokon nyugvó tradicionális kínai harcművészeti rendszer, amely forradalmian új közelharci
technikái révén esélyt ad a gyengébbnek is egy szabad küzdelem során.
A Wing Tsun legendás gyakorlatsorozata, mely magyarul "tapadós kezeket" jelent. Tudományosan bebizonyított tény,
hogy bőrünk érzékelése sokkal gyorsabb, mintha előbb a szemünkkel érzékelnénk, és csak azután jutna el az inger az
agyunkba. A Wing Tsun a közelharcra épül, s a kis távolság miatt nincs mindig idő a szemmel való érzékelésre.
Különösen nagy szerepet kap ez sötétben, szűk helyen való harcnál, illetve ha szemünk véletlenül megsérült a harc során.
Fokozatrendszer
Tanuló fokozatok
Kezdő fokozatok
fehér Wing Tsun póló1. fokozat
2. fokozat
3. fokozat
4. fokozat
föld, mag
napfelkelte
délelőtti langyos napfény
ragyogó napsütés
Középhaladó fokozatok
szegélyes fehér Wing Tsun póló
Si-Dai megszólítás5. fokozat
6. fokozat
7. fokozat
8. fokozat
rügy
levél
a víz, öntözés
a termés, szilva
Haladó fokozatok
9. fokozat
10. fokozat
11. fokozat
12. (mesterjelölt) fokozat
a fokozatok a nemesfémeket szimbolizálják
Mester fokozatok
I. mesterfokozat
fekete alapon arany színu a szilvavirág
fekete nadrág
fekete póló, fehér felirat, fekete mesterköpeny fehér megkötővel
II-IV. mesterfokozat
piros csíkok a nadrágon
piros írás és szegély a pólón, fekete mesterköpeny piros szegélyekkel és megkötővel
V-VIII. mesterfokozat
vastagabb piros csík
IX. mesterfokozattól
a piros csíkok helyett sárga csíkok
A név eredete
Mi a Wing Tsun?
A Wing Tsun a több mint 365 különféle stílus közül az egyetlen, melyet nő alapított, átmenetet képezve a kemény és lágy stílusok között.
Főbb jellemzői
A gondolkodás
Az emberi anatómia
A matematika és fizika törvényei
Páratlan tanítási program
Chi Sau tréning